EURO

KUZEY ADALAR TURU - BODRUM ÇIKIŞLI

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

KUZEY ADALAR TURU - BODRUM ÇIKIŞLI

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yunan Adaları Turları
 • Alt Kategori :
  Bodrum Çıkışlı Turlar, Kos Turları, Ramazan Bayramı Turları
 • Süre :
  5 Gün
 • Vize :
  Schengen Vizesi
 • Otel Kategorisi :
  3 / 4 Yıldız
 • Konaklama Tipi :
  Oda/Kahvaltı
 • Gezilen Bölgeler :
  Kalimnos, Leros, Patmos, Lipsi Adaları
 • Ulaşım Aracı :
  Hızlı Katamaran - Feribot
 • Türkçe Rehberlik :
  Var
 • Yeşil Pasaport :
  Vizeden Muaf
 • Taksit Seçenekleri :
  World, Bonus, Maximum, Axess Kredi Kartlarına
 • Fiyata Dahil Turlar :
  Kalimnos, Patmos, Leros Şehir Turu
 • Transfer :
  Tüm Transferler
 • Ekstra Tur Seçenekleri :
  Lipsi Turu

4 Gece / 5 Gün Kuzey Adalar Turu. 4 ada bir turda!!!!!! Kalimnos adasında 1 gece, Patmos adasında 1 gece ve Leros adasında 2 gece, 3*/4* Yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama, bütün feribot biletleri, Kalimnos, Patmos ve Leros adalarında Şehir Turu ile adalardaki bütün transferler ve Türkçe rehberlik hizmeti dahil.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

KUZEY ADALAR TURU - BODRUM ÇIKIŞLI Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 5 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

- HIZLI KATAMARAN / FERİBOTLA ULAŞIM

  ( TURGUTREİS-KALİMNOS, KALİMNOS-PATMOS, PATMOS-LEROS, LEROS-BODRUM )

- LİMAN VERGİLERİ

- TÜRKÇE REHBERLİK

- 4 GECE  3* / 4*   OTELDE ODA/KAHVALTI KONAKLAMA

- ADALARDAKİ BÜTÜN TRANSFERLER

- KALİMNOS, PATMOS VE LEROS ADASINDA ŞEHİR TURU

Fiyata Dahil Olmayanlar

- YURTDIŞI HARÇ PULU

- MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ BEDELLERİ

- SCHENGEN VİZESİ

- OTELDEKİ EKSTRA HARCAMALAR

- ÖĞLEN YEMEKLERİ

- GÜNÜBİRLİK LİPSİ TURU (40€)

- ŞEHİR VERGİSİ  3* OTELLER İÇİN GECELİK (1,50€) ,4* OTELLER İÇİN GECELİK (3€)

Bodrum çıkışlı Kuzey Adalar Turu

Turunuza  3 / 4  yıldızlı otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama, Turgutreis - Kalimnos, Kalimnos - Patmos, Patmos - Leros, Leros - Bodrum feribot biletleri, Liman vergileri, bütün transferler, Kalimnos, Patmos ve Leros şehir Turu ve Türkçe rehberlik hizmeti  dahildir.

Ulaşım
Feribot Bileti
Feribot Bileti
Hızlı Katamaran Bileti
Transfer
Yeme / İçme / Restoran
Kahvaltı
Hizmet
Liman Vergisi
Müze ve Ören Girişi ( Ödemeli)
Türkçe Rehberlik
Vize
Schengen Vizesi ( Ödemeli )
Konaklama
3 Yıldızlı Otelde Oda / Kahvaltı
4 Yıldızlı Otelde Herşey Dahil Konaklama
Ekstra Hizmetler
Kiralık Araba ( Ödemeli )

Tur Programı

Kuzey Adalar Turu

1.Gün  Kalymnos Turu

Belirtilen saatte Turgutreis D-Marin ‘ de buluşuyoruz .
Biniş kartı ve gümrük işlemlerin ardından Turgutreis’ ten ,feribot ile Kalimnos  Adası ‘na hareket ediyoruz.
40 dakikalık deniz yolculuğunun ardından Kalimnos ‘a varış ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.
Limanda bizi bekleyen otobüse binerek yaklaşık 3,5 saat sürecek olan şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında eski yerleşim bölgesi olan Hora bölgesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında Servi ağaçları arasından geçerek adanın diğer tarafında bulunan Telendos manzaralı Mirties bölgesinden adanın güzelliklerinin fotoğraflarını çekiyoruz. Daha sonra Massouri bölgesine gelerek dağcıların en sevdiği yerlerin başındaki Grande Grotta denilen büyük hendeği ziyaret ediyoruz ve kahvelerimizi Mirties bölgesinde Telendos Adası manzarası eşliğinde içiyoruz. Kahvelerimiz biter bitmez Kalimnos şehir merkezini tam tepeden gören Aziz Savvas Kilisesini de ziyaret ederek turumuzu tamamlıyoruz ve sonrasında otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Patmos Turu

Kahvaltıdan sonra limana giderek Patmos Adasına hareket ediyoruz. Patmos’ta dünya mirasları listesinde bulunan Aziz Yoannis Manastırı, Apokalypse Mağarası, Değirmenler ve şehir merkezi olan Hora bölgesini ziyaret ediyoruz. Turun bitiminde Patmos ‘taki otelimize giriş yapıyoruz ve odalarımıza yerleştikten sonra Patmos ‘ ta geçireceğimiz zamanın keyfini çıkartıyoruz.

3.Gün Leros Turu

Kahvaltıdan sonra limana geliyor ve  hızlı katamaran ile Leros’a hareket ediyoruz. Leros ‘ta bizi bekleyen otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Agia Marina, Panteli, Gurna, Lakki, Agios İsiodoros Kilisesi ve Leros adasının en güzel yeri olan Agia Marina ve Panteli’ yi yukarıdan gören kaleyi ziyaret edip, doyumsuz manzaranın tadını çıkarıyoruz. Turun bitiminde otele yerleşiyoruz.

4.Gün Lipsi Turu ( ekstra )

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Lipsi adası için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik feribot yolculuğundan sonra Lipsi ‘ ye varıyoruz. Lipsi ‘ nin merkezi adalar arasında en bakir kalanlardan olduğu için çok kalabalık değildir. Bu nedenle şehir merkezinde kalabilir, deniz kenarında Ege’nin Maldivleri olan Lipsi’nin cam berraklığındaki sularında doyasıya denizin keyfini çıkartabiliriz. Burada 5 ada turu yapan ve araç yolu olmayan adalara giden küçük teknelerle bu deniz keyfini zirveye çıkartabiliriz. Dönüş saatimizde limanda hazır bulunup tekrar feribot ile Leros’a dönüyoruz. Leros ‘ta yine lezzetli Yunan yemekleri bizi bekliyor olacak.

5.Gün Leros – Bodrum dönüş

Kahvaltının ardından Leros ‘ta güzel vakit geçirmek için yeteri kadar zamanımız olacak.Bu zaman zarfında motosiklet veya araba kiralayıp adayı tam anlamıyla keşfedebilir  yada masmavi denizin tadını çıkarabiliriz. Belirlenen saatte limanda hazır bulunuyoruz ve 1,5 saat süren hızlı katamaran yolculuğu ile Bodrum’ a varıyoruz.

Kiralık Ekonomik Sınıf Araba
Kuzey Adalar turumuzda bir tam gününüz boş kalmaktadır. Bu günü özellikle boş bıraktık, belki alış veriş yapmak istersiniz, belki bütün gün dinlenip denize girmeyi tercih eder veya araba kiralayıp Leros adasında dilediğiniz yerde gezmeyi tercih edersiniz. Yeni yerleri keşfetmek, farklı plajlarda denize girmek ve canınızın istediği gibi gezmek için araba kiralayın. Araba kaldığınız otelde sizi teslim ediliyor ve siz arabayı ertesi gün otelde bırakıyorsunuz. Keşif yapmak isteyenler için.
Günübirlik Lipsi Turu
Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Lipsi adası için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik feribot yolculuğundan sonra Lipsi ‘ ye varıyoruz. Lipsi ‘ nin merkezi adalar arasında en bakir kalanlardan olduğu için çok kalabalık değildir. Bu nedenle şehir merkezinde kalabilir, deniz kenarında Ege’nin Maldivleri olan Lipsi’nin cam berraklığındaki sularında doyasıya denizin keyfini çıkartabiliriz. Burada 5 ada turu yapan ve araç yolu olmayan adalara giden küçük teknelerle bu deniz keyfini zirveye çıkartabiliriz.
0 - 2 Yaş Çocuk bütün turlara ücretsiz katılır

Ulaşım

Yunan Adalarında Rüya Gibi Tatiller - Tatilrodos.com'da 

Hızlı Katamaran/Feribot ile Bodrum - Kalimnos ( 40 Dakika ) Turgutreis D-Marin Port 10.00

Hızlı Katamaran ile Leros - Bodrum ( 1 Saat 30 Dakika ) Leros Limanından 17.00

Dikkat: Feribot ve Katamaran kalkış saatleri kesindir, geç kalanların bileti iade edilmez.

ALEA MARE HOTEL

,

Leros'ta denize sadece 5 metre mesafede yer alan Alea Mare Hotel, Leros Kalesi ve Ege Denizi manzaralı klimalı odalar ve bir bar sunmaktadır. Otelin tüm alanlarında WiFi erişimi ücretsizdir.

Doğrudan ya da kısmi Ege Denizi manzarasına sahip Alea Mare'nin tüm odaları, mobilyalı bir balkona açılmaktadır. Ayrıca uydu TV vardır. Her odada mini buzdolabı ve duşlu bir özel banyo mevcuttur.

Kahvaltı alanında ya da avluda servis edilen yerel lezzetler içeren bir açık büfe kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Serinletici içecekler için barı ziyaret edebilirsiniz.  Plajda ücretsiz şezlonglar ve şemsiyeler vardır.

Bir mini market ve çeşitli sahil tavernaları kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Agia Yat Limanı 3 km, Leros Ulusal Havaalanı ise 6 km ötededir. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark mevcuttur.