EURO

EGE'NİN GİZEMİ - LEROS (2) & KOS (1)

Tüm Fotograflar ve Videolar için Tıklayın.

EGE'NİN GİZEMİ - LEROS (2) & KOS (1)

, Bodrum Çıkışlı
 • Ana Kategori :
  Yunan Adaları Turları
 • Alt Kategori :
  Bodrum Çıkışlı Turlar, Kos Turları, Leros Turları, Ramazan Bayramı Turları
 • Süre :
  4 Gün
 • Vize :
  Schengen Vizesi
 • Otel Kategorisi :
  3 / 4 Yıldız
 • Konaklama Tipi :
  Oda/Kahvaltı
 • Gezilen Bölgeler :
  Kos ve Leros Adaları
 • Ulaşım Aracı :
  Hızlı Katamaran - Feribot
 • Türkçe Rehberlik :
  Var
 • Yeşil Pasaport :
  Vizeden Muaf
 • Taksit Seçenekleri :
  World, Bonus, Maximum, Axess Kredi Kartlarına
 • Taksit Sayısı :
  Peşin Fiyatına 9 Taksit
 • Fiyata Dahil Turlar :
  Kos ve Leros Şehir Turu
 • Transfer :
  Tüm Transferler
 • Ekstra Tur Seçenekleri :
  Yemekli Yunan Gecesi, Lipsi Turu

3 Gece / 4 Gün Leros & Kos Turu. Kos adasında 1 gece, Leros adasında 2 gece 3*/4* Yıldızlı otellerde oda kahvaltı konaklama, bütün feribot biletleri, Kos ve Leros adalarında Şehir Turu ile adalardaki bütün transferler ve Türkçe rehberlik hizmeti dahil.

0.00 dan başlayan fiyatlarla

Tur Seçenekleri

EGE'NİN GİZEMİ - LEROS (2) & KOS (1) Kalkış: Bodrum Tur Tarihi : Süre : 4 Gün
Talep Gönder

Fiyata Dahil Olanlar

- HIZLI KATAMARAN / FERİBOTLA ULAŞIM

  ( BODRUM-LEROS, LEROS-KOS, KOS-BODRUM )

- LİMAN VERGİLERİ

- TÜRKÇE REHBERLİK

- 3 GECE  3* / 4*   OTELDE ODA/KAHVALTI KONAKLAMA

- ADALARDAKİ BÜTÜN TRANSFERLER

- KOS VE LEROS ADASINDA ŞEHİR TURU

Fiyata Dahil Olmayanlar

- YURTDIŞI HARÇ PULU

- MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ BEDELLERİ

- SCHENGEN VİZESİ

- OTELDEKİ EKSTRA HARCAMALAR

- ÖĞLEN YEMEKLERİ

- YEMEKLİ YUNAN GECESİ (40€)

- GÜNÜBİRLİK LİPSİ TURU (40€)

Bodrum çıkışlı Leros & Kos Turu

Turunuza  3 / 4  yıldızlı otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama, Bodrum - Leros, Leros - Kos, Kos - Bodrum feribot biletleri, Liman vergileri, bütün transferler, Kos ve Leros şehir Turu ve Türkçe rehberlik hizmeti  dahildir.

Ulaşım
Feribot Bileti
Feribot Bileti
Hızlı Katamaran Bileti
Transfer
Yeme / İçme / Restoran
Kahvaltı
Limitsiz İçkili (Şarap) Yunan Gecesi (Yemekli) ( Ödemeli)
Turlar
Kos Şehir Turu
Taksit Seçenekleri
Axess - Peşin Fiyatına 9 Taksit
Bonus - Peşin Fiyatına 9 Taksit
Maximum - Peşin Fiyatına 9 Taksit
World - Peşin Fiyatına 9 Taksit
Vize
Kapıda Vize ( Ödemeli )
Schengen Vizesi ( Ödemeli )
Konaklama
3 Yıldızlı Otelde Oda / Kahvaltı
4 Yıldızlı Otellerde
Hizmet
Liman Vergisi
Müze ve Ören Girişi ( Ödemeli )
Türkçe Rehberlik
Ekstra Hizmetler
Kiralık Araba ( Ödemeli )

Tur Programı

Leros - Kos Turu / 3 Gece 4 Gün

1. Gün Leros Şehir Turu

09:00 Bodrum Cruise Port 'ta buluşma.
10:00 Bodrum'dan Leros Adasına hızlı katamaran ile hareket.
11:30 Leros'a varış ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.
Leros’ta bizi bekleyen otobüsümüz ile şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Agia Marina, Panteli, Gurna, Lakki, Agios İsiodoros Kilisesi ve Leros adasının en güzel yeri olan Agia Marina ve Panteli’yi yukarıdan gören kaleyi görüp adaya hayran kalacağız. Turumuzun bitiminde otele yerleşip serbest zamanda adanın geri kalan kısımlarını gezebilir ya da kristal sulara kendinizi bırakabilirsiniz. Konaklama Leros’taki otelimizde.

2. Gün Leros Adası Serbest Gün

Lipsi Turu ( Ekstra 45€) Sabah otelden ayrılıp Lipsi adası için yola çıkıyoruz. Limandan feribotla Lipsi adasına yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra varıyoruz. Lipsi merkezi adalar arasında en bakir kalanlardan olduğu için çok kalabalık değil bu yüzden şehir merkezinde kalabilir, deniz kenarında Ege’nin Maldivleri olan Lipsi’nin cam berraklığındaki sularında doyasıya denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Burada 5 ada turu yapan ve araç yolu olmayan adalara giden küçük teknelerle bu deniz keyfini zirveye çıkarabilirsiniz. Dönüş saatimizde limanda hazır bulunup tekrar feribot ile Leros’a dönüyoruz. Serbest zamanınızda lezzetli yunan yemekleri sizleri bekliyor olacaktır. Konaklama otelimizde.

3. Gün Leros – Kos

Otelimizdeki kahvaltıdan sonra belirtilen saatte limana giderek Kos Adası'na hareket ediyoruz. 1 saat 30 dakikalık yolculuktan sonra Kos'a varış. Kos'a varışımızı takiben şehir turumuzda sırasıyla Aziz Yoannis Şövalyelerinin yapmış olduğu Naretzia Kalesini, sonrasında Hamam, Hipokrat ağacı, Cezayirli Gazi Hasan Paşa Camii, Antik agora, özgürlük meydanı, Defterdar Camii, Vergi Kapısı, Arkeoloji Müzesi, Yeni Agora, Helvacılar Sokağı, Eski Cami minaresi ve Antik Şehir bölümünü görerek turumuzu tamamlıyoruz. Serbest zamanımızda deniz kenarındaki tavernalarda leziz deniz ürünleri sizleri bekliyor olacak. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz.

20:30 Yemekli Yunan Gecesi (Ekstra 40€) .

Usta ellerin hükmettiği buzuki eşliğinde, komşunun eğlence kültürüne dahil olup günün bütün yorgunluğunu atabileceğiniz, akşam yemeğinizin keyfini çıkarırken gece yarısına kadar eğlenebileceğiniz Yunan Gecesine katılabilirsiniz.

4. Gün Leros – Bodrum  Otelimizdeki kahvaltıdan sonra Kos’ta güzel vakit geçirmek için yeteri kadar zamanınız olacak. Bu zaman zarfında ister motosiklet veya araba kiralayıp adayı turlayın ister masmavi denizin tadını çıkarın. Belirlenen saatte limanda buluşup hızlı katamaranla Bodrum’a geçiş yapıyoruz.

Kiralık Ekonomik Sınıf Araba
Kuzey Adalar turumuzda bir tam gününüz boş kalmaktadır. Bu günü özellikle boş bıraktık, belki alış veriş yapmak istersiniz, belki bütün gün dinlenip denize girmeyi tercih eder veya araba kiralayıp Leros adasında dilediğiniz yerde gezmeyi tercih edersiniz. Yeni yerleri keşfetmek, farklı plajlarda denize girmek ve canınızın istediği gibi gezmek için araba kiralayın. Araba kaldığınız otelde sizi teslim ediliyor ve siz arabayı ertesi gün otelde bırakıyorsunuz. Keşif yapmak isteyenler için.
Günübirlik Lipsi Turu
Kahvaltının ardından otelden ayrılıp Lipsi adası için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik feribot yolculuğundan sonra Lipsi ‘ ye varıyoruz. Lipsi ‘ nin merkezi adalar arasında en bakir kalanlardan olduğu için çok kalabalık değildir. Bu nedenle şehir merkezinde kalabilir, deniz kenarında Ege’nin Maldivleri olan Lipsi’nin cam berraklığındaki sularında doyasıya denizin keyfini çıkartabiliriz. Burada 5 ada turu yapan ve araç yolu olmayan adalara giden küçük teknelerle bu deniz keyfini zirveye çıkartabiliriz.
0 - 2 Yaş Çocuk bütün turlara ücretsiz katılır
Yemekli Yunan Gecesi
Yemek ve Sınırsız Şarap ile Su dahil
Kapıda Vize
Schengen vizeniz yoksa uzun prosedürlerle uğraşmak istemiyorsanız, seyahat tarihinizden 3 gün önce evrakları bize ulaştırın hemen kapıda vizenizi alalım.Gerekli evraklar aşağıdaki gibidir:- 2 adet vesikalık ( arka fonu beyaz olacak )- bir banka hesap dökümü veya kredi kartı ekstresi (hesapta mutlaka seyahat tutarını karşılayacak kadar para bulunmalı, kredi kartında limit olmalı)- vize formu doldurulmalı ve imzalanmalı- en az 6 ay geçerliliği olan pasaport ve fotokopisi

Ulaşım

Yunan Adalarında Rüya Gibi Tatiller - Tatilrodos.com'da 

Hızlı Katamaran ile Bodrum - Leros ( 1 Saat 30 Dakika ) Bodrum Cruise Port 10.00

​Hızlı Katamaran ile Leros - Kos ( 1 Saat 30 Dakika ) Leros Limanından 13.30

Hızlı Katamaran ile Kos - Bodrum ( 20 Dakika ) Kos Limanından 18.00

Dikkat: Feribot ve Katamaran kalkış saatleri kesindir, geç kalanların bileti iade edilmez.

ALEA MARE HOTEL

,

Leros'ta denize sadece 5 metre mesafede yer alan Alea Mare Hotel, Leros Kalesi ve Ege Denizi manzaralı klimalı odalar ve bir bar sunmaktadır. Otelin tüm alanlarında WiFi erişimi ücretsizdir.

Doğrudan ya da kısmi Ege Denizi manzarasına sahip Alea Mare'nin tüm odaları, mobilyalı bir balkona açılmaktadır. Ayrıca uydu TV vardır. Her odada mini buzdolabı ve duşlu bir özel banyo mevcuttur.

Kahvaltı alanında ya da avluda servis edilen yerel lezzetler içeren bir açık büfe kahvaltı ile güne başlayabilirsiniz. Serinletici içecekler için barı ziyaret edebilirsiniz.  Plajda ücretsiz şezlonglar ve şemsiyeler vardır.

Bir mini market ve çeşitli sahil tavernaları kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Agia Yat Limanı 3 km, Leros Ulusal Havaalanı ise 6 km ötededir. Tesis bünyesinde ücretsiz özel otopark mevcuttur. 

KOSTA PALACE HOTEL

,

Kosta Palace, Kos kentinin merkezinde yer almaktadır. Çatı terasından, yüzme havuzundan ve aydınlık odalardan Ege Denizi'nin ve ortaçağ kalesinin muhteşem manzaralarını seyredebilirsiniz. Otel genelinde ücretsiz Wi-Fi sağlanmaktadır.

Boydan boya pencereli ve klimalı tüm konaklama birimleri uydu TV ve buzdolabı ile donatılmıştır. Ayrıca, ücretsiz banyo  malzemeleri ve saç kurutma makinesi vardır. Bazı konaklama birimlerinde mikrodalga fırınlı mini mutfak da  bulunmaktadır.

Kosta Palace'nin konukları uydu TV'li ferah lobide vakit geçirebilirler.

Günün 24 saati hizmet veren resepsiyon size yardımcı olmak için hep hazır, Tesis düzenli plajların yanı sıra tavernalara  ve restoranlara kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Otel bünyesinde ücretsiz otopark mevcuttur.

 

MARITINA OTEL

,

Kos kentinin merkezinde yer alan Maritina Hotel, adadaki İstanköy Kalesi gibi turistik yerlerin yakınında konforlu konaklama birimleri sunmaktadır.

Kos kentinin merkezinde yer alan Maritina Hotel, adadaki İstanköy Kalesi gibi turistik yerlerin yakınında konforlu  konaklama birimleri sunmaktadır.

Oniki Ada'yı ya da komşu Türkiye'yi ziyaret etmek için ideal bir merkez olan Maritina Hotel, tamamen yenilenmiştir. Otel,  konuklarını gerçek Yunan misafirperverliğiyle ağırlamaktadır.

Konuklar odalarının konforlu ortamından dışarıyı izleyerek vakit geçirebilir ya da ücretsiz kablosuz internet erişimini  kullanarak elektronik postalarını kontrol edebilir.

Restoran, şık bir ortamda lezzetli yemekler servis etmektedir. Konuklar bardan bir içki alabilir ya da şehirdeki barlardan  birini keşfe çıkabilirler.